Trafik Güvenliği, Güvenlik Sistemleri ve Kamu Güvenliği Fuarı

16 11 2015 | Ekleyen: | Konu: Fuarlar Seminer ve Konferanslar

Trafik Güvenliği, Güvenlik Sistemleri ve Kamu Güvenliği Fuarı ve 6. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi, 12-14 Kasım 2015 tarihlerinde, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Kongre ve Fuar Merkezi uhdesindeki alan ve salonlarda; halk, sektör profesyonelleri, resmi ve yarı resmi kurum ve kuruluşlar, bakanlıklar, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, belediyeler, özel sektörden firmalar, gönüllü kültür kuruluşları ve derneklerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Etkinlikte; takograf sistemleri, simülasyonla olmak üzere; sürücü eğitim sistemleri ve iş makinalarının kullanımı eğitim sistemleri, kamera güvenlik sistemleri, intercom sistemleri, hırsızlık alarm ihbar ve uyarı güvenlik sistemleri, plaka ile araç tanıma sistemleri, ses ve görüntü kayıt cihazları, şerit ihlalinde uyarı sistemleri, sinyalizasyon sistemleri, savunma-güvenlik araç ve gereçleri (Toma Aracı, Silah vd.), sivil araç koruma sistemleri (Zırh ve yelek), ışıklı ve sesli ikaz sistemleri, mobil tarama cihaz sistemleri, akıllı devriye sistemi, yüz tanıma sistemi, hibrit ve elektrikli araçlar, karlanmayı ve buzlanmayı önleyici sistemler, emniyetli ulaşım sistemi, bisiklet kiralama sistemlerinin tanıtımları yapılmıştır.

Seminerlerde yapılan sunumlarda; Trafik ve Altyapı, Trafik ve Hukuk, Trafik ve Kaza, Dünyada Trafik, Trafik Planlaması, Trafik Algısı ve Bilinci, Trafik ve Güvenlik, Trafik Politikası, Araç Güvenliği, Trafikte Sürücü Davranışları, Akıllı Ulaşım ve Denetim, Kaza Sonrası Yaralanmalar, Trafik ve Yaya, Trafik ve Çocuk oturumlarında bilgilendirmeler yapılmıştır. Bunların yanı sıra; Güvenli Kentler, Güvenli Trafik ve Medya İlişkisi Paneli, 4.5 G ve Trafik Güvenliği Konulu Sunum, Çocuk Tiyatrosu, Akıllı Ulaşım, Bilişim ve Siber Güvenlik Konulu Sunum etkinlikleri tertiplenmiştir.

Alanda kurulan, simülasyon cihazları, döner araba, bisiklet turları, otobüs, Toma araçları, hibrit ve elektrikli otomobiller, uzun ve kısa namlulu silahlar ile katılımcıların ürünleri yakından görmelerine ve incelemelerine imkan verilmiştir. Trafik işaretleri yerleştirilmiş parkurda bisiklet kullanımı, boyama faaliyetleri ve tiyatro gösterisi ile çocuklara yönelik olarak trafik ve kural bilincinin aşılanmasına çalışılmıştır. Bunların yanı sıra Trafik Dedektifleri, Moto-Kurye Eğitim projeleri, Ulusal Ulaştırma Portalı hakkında bilgiler aktarılmıştır.

Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 

Murat TEKEK

   

Yorum Yapın