Ataşehir-İstanbul’da Banka Soygunu

13 01 2011 | Ekleyen: | Konu: Örnek Olaylar

Saat 1720 sıralarında bir banka şubesine gelen ve kışlık şapka, eldiven ve ameliyat maskesi takarak kendisine hasta izlenimi veren 30-35 yaşlarında bir soyguncu, bankanın kapanmak üzere olduğunu söyleyen güvenlik görevlisini, beraberindeki poşet içinde getirdiği silahla etkisiz hale getirerek, 82 bin TL?yi gasp ederek kayıplara karıştı.

Bankanın güvenlik kameraları kayıtlarında, soygucunun saat 16.30 sıralarında bankanın önüne gelerek keşif yapmaya başladığı, bankamatik önünde oyalandığı, güvenlik görevlilerinin hareketlerini takip ettiği ve sık sık şubeye girip çıktığı anlaşıldı. Görüntü kayıtlarına göre, yaklaşık 50 dakika keşif yapan soyguncu, saat 17.19?da bankanın kapanmasına yakın tekrar içeriye giriyor ve 10 dakika boyunca içeride hiçbirşey yapmadan dolaşıyor. Saat 17.29 olduğunda güvenlik görevlisi, bankanın kapanacağını belirterek elindeki cep telefonunun saatini soyguncuya gösteriyor ve dışarıya çıkmasını istiyor.  Soyguncu, tam kapıdan çıkmak üzereyken dönerek güvenlik görevlisini silah tehdidiyle etkisiz hale getiriyor ve vezneye yöneliyor. Vezne görevlisi, soyguncunun uzattığı poşete masa üzerindeki 82 bin lirayı dolduruyor. Soyguncu para dolu poşeti alarak hızla banka şubesinden çıkıyor. Bu sırada güvenlik kamerasının saati 17.30’u gösteriyor. Soygun anı tam 1 dakika 40 saniye sürüyor.

Soyguncunun, bankadan çıktıktan sonra arka sokakta kendisini bekleyen, yine ameliyat maskesi takmış başka bir kişinin kullandığı otomobile binerek kaçtığı anlaşıldı.

Kaynak; http://www.turkdunyasi.biz/-ameliyat-maskeli-soygun-guvenlik-kamerasinda-haberi

Değerlendirme; soyguncunun, olay öncesinde soygun hazırlığıyla ilgili tüm emareleri vermiş olduğu görülmektedir. 

   

Yorum Yapın