ASIS Sertifikaları

25 04 2011 | Ekleyen: | Konu: Sertifikasyon

1955 yılında kurulan ASIS, tüm dünyada 37 binden fazla Güvenlik Profesyonelinin üyesi olduğu bir güvenlik profesyonlleri derneğidir. ASIS, güvenlik konularında eğitim programları ve materyalleri geliştirerek güvenlik profesyonellerinin meslekî gelişimlerine son derece önemli ve değerli katkılarda bulunmaktadır.

ASIS, eğitim faaliyetlerinin yanında, güvenlik profesyonellerinin meslekî uzmanlıklarını belgeleyen ve dünya çapında kabul görmüş  sertifikaların yönetimini de yapmaktadır. Sertifikalar, belirli ön koşulları karşılayanların ASIS tarafından  düzenlenen sınavları geçmesi halinde verilmekte ve her üç yılda bir sertifika sahiplerinin güvenlik meslek dalındaki eğitimleri ve çalışmaları karşılığında alabilecekleri ?sürekli eğitim puanları? ile yenilenebilmektedir.  

CPP (Certified Protection Professional); Güvenlik Yöneticisinin bilgi ve beceri seviyesinin en üst düzeyde olduğuna dair ASIS tarafından verilen onaydır.   

PSP (Physical Security Professional), Fizikî güvenlik; PCI (Professional Certified Investigator), Soruşturmalar konularında uzmanlaşmış olmanın işaretidir.

   

2 Yorum to “ASIS Sertifikaları”

  1. aras kıvanç ARAS says:

    Merhaba sayın yönetici öncelikle cok faydalı bilgilerin olduğu bir site emeğinize teşekkür ederim. ben asis tarafından verilen psp serifikasının nereden ve naıl alındığını öğrenmek istiyorum

    Saygılarımla
    iyi Çalışmalar

Yorum Yapın