ASIS International Türkiye Birimi Toplantısı (Mayıs 2015)

14 05 2015 | Ekleyen: | Konu: ASIS Türkiye

ASIS International Türkiye Birimi Mayıs 2015 İcra Toplantısı; TAV Havalimanı İşletmeleri?nin ev sahipliğinde ve TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş.?nin organizasyonuyla, Ankara Esenboğa Havaalanı Konferans Salonu?nda, 12 Mayıs 2015 günü, güvenlik sektöründen yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Toplantı, ASIS International Türkiye Birimi Başkanı Kürşad SAK?ın açılış konuşmasıyla başlamış ve ASIS çalışmalarını tanıtan sunumuyla devam etmiştir. Başkan SAK konuşmasında; ASIS International, ASIS Türkiye, ASIS Kadınlar Konseyi, ASIS Genç Profesyoneller Konseyi ile CPP, PCI, PSP sertifikasyonları hakkında bilgiler vermiştir.

Ardından sözalan ESB TAV Özel Güvenlik Koordinatörü Erdal KAYNAK sunumunda; havacılığın tarihi, hava korsanlığı ve havalarındaki terör eylemleri, havaalanlarının korunmasında ulusal ve uluslararası yasal mevzuat, havaalanlarında güvenlik noktaları ve uygulamaları, havaalanı güvenlik personelinin tabi tutulduğu eğitimler, denetim faaliyetleri, havaalanlarında kullanılan güvenlik enstrümanları ile Esenboğa Havaalanı?na ait bazı istatistiki bilgiler (Yolcu, uçuş sayıları vb.) konularında yararlı bilgiler paylaşmıştır.

Yapılan sunumların akabinde katılımcıların soruları cevaplandırılmıştır.

Bilahare sahaya geçilerek tesisteki güvenlik noktaları ve uygulamalarına dair katılımcılara bilgiler aktarılmış, güvenlik noktalarında bazı tanıtım ve açıklamalarda bulunulmuştur.

Verilen aralarla katılımcıların birbirleriyle tanışmalarına imkan sunan etkinlik; sektörel bazda bilgi alışverişlerinin yapılması, plaket takdimi, yemek alt etkinliklerinin ardından sona ermiştir.

Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Murat TEKEK

   

Yorum Yapın